Trochę wiadomości o witaminie A

Witaminie A nadano pierwszą literę alfabetu nazwy, bowiem była toż pierwsza odkryta witamina. Stwierdzono, że witamina A jest sporo zastosowań w organizmie, w tym utrzymuje oczy w zdrowiu, wspomaga wzrost komórek, a również pomaga wzmocnić układ odpornościowy. Jednakże witamina I jest nie wyłącznie wchłaniana bezpośrednio, ale istnieje także wytwarzana przez organizm przez przekształcanie beta-karotenu w witaminę A.

Sama witamina A znajduje się w wielu produktach spożywczych, takich jak jaja, mleko, wątroba i mięso. Beta karoten, który organizm może zmienić w witaminę A, znajduje się w wielu owocach i warzywach, zwłaszcza w tych o barwie czerwonej, pomarańczowej oraz zielonej. Najważniejszą kwestią do zapamiętania jest to, że spożywanie zbyt dużej liczbie czystej witaminy A może być toksyczne. Istotne jest, żeby nie przekraczać zalecanego dziennego spożycia witaminy A. Rzeczywiste zalecane spożycie witaminy A różni się w zależności od wieku, płci oraz innych czynników danej osoby. Chociaż rzeczywista ilość spożytej witaminy A że być toksyczna, jeśli zostanie przekroczona zalecana dzienna porcja, istnieje znacznie wyższy limit ilości beta-karotenu, jaką można spożyć. Dlatego konieczne jest, ażeby skoncentrować się na zdobyciu jak największej liczby beta-karotenu, który organizm może zmienić w witaminę A, zamiast spożywać wielkie liczby czystych pokarmów bogatych w witaminę A.

https://fala-uderzeniowa-krakow.pl/dla-pacjenta/

Wiele osób pamięta, jak powiedziano im, że jedzenie wielkiej liczbie marchwi pomaga widzieć w noce i jest toż zrobione witaminą A, jaka jest produkowana z wysokiego poziomu beta karotenu, który wybiera się w warzywach. Inne pokarmy, które są wysoki poziom beta karotenu, który można zmienić w witaminę A, to pomidory i ciemnozielone warzywa liściaste, takie jak szpinak. Beta karoten jest stosowany nie jedynie do tworzenia witaminy A, ale tenże w sobie jest dobrym przeciwutleniaczem. Żaden z wchłoniętego beta-karotenu nie jest marnowany, ponieważ nadmiar po przemianie w witaminę I jest wykorzystywany do zwalczania szkodliwych wolnych rodników w organizmie. Witamina A pomaga również zwalczać infekcje i choroby, pomagając tkankom wyściełającym różne części ciała, w tym oczy, usta, nos, gardło i płuca, rosnąć, a również naprawiać je, jeżeli są uszkodzone, by zapobiec infekcji. Dzieci również potrzebują dużo witaminy A, ażeby pomóc ich kościom oraz zębom w prawidłowym rozwoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.