Fenomenalne właściwości lawendy

 Co sprawiło, że ten śródziemnomorski dar natury stał się tak popularny na całym świecie?
Lawenda to przede wszystkim atrakcyjne kwiaty, będące źródłem wartościowych dla naszego zdrowia olejków eterycznych. To również fitosterole, garbniki oraz kwasy organiczne, które mogą pozytywnie wpływać na nasz organizm. Jakie przypadłości można zwalczać za pomocą lawendy?
Lawenda, jako flora lecznicza, wykorzystywana jest przede wszystkim w aromaterapii. Z lawendy mogą korzystać te osoby, które szukają naturalnego sposobu na uspokojenie, tudzież ci, którym życie utrudniają przykre kurcze. Olejek lawendowy ma z kolei właściwości dezynfekujące, jest zatem z powodzeniem stosowany przy problemach skórnych.

Kwiaty na urodziny

Warto też pamiętać, iż lawenda może się rewelacyjnie sprawdzić jako przyprawa. Jej liście są kapitalnym dodatkiem do potraw z mięs, ich obecność niejednokrotnie uwzględniają również przepisy na zupy oraz potrawy z rybą w roli głównej. Liście lawendy można również dodawać do wielu sałatek, dzięki czemu staną się one jeszcze smakowitsze i zdrowsze.
Lawenda jest jedną z bardzie znanych roślin pochodzących z rewiru Morza Śródziemnego. Dziś jej uprawy napotkać można w niemalże całej Europie, m. in. w Polsce, w której już dawno zdobyła ogromną popularność jako flora lecznicza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.