Podpowiedzi tyczące wyboru koloru podkładu do twarzy

Barwa podkładu

Jednym z poważniejszych błędów jeżeli chodzi o makijaż jest użycie podkładu o niedostosowanej do cery barwie.

Zamierzając otrzymać jak najbardziej naturalny rezultat, musimy dużą wagę przyłożyć do doboru właściwego odcienia fluidu. Sprawdźmy, jakie mamy alternatywy.  Potem wykorzystajmy poniższe porady, by sięgnąć po artykuł, który dobrze zadziała na naszą urodę.

Nim jednakże rozpoczniemy swoje łowy, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej skórze i spróbujmy samodzielnie określić jej ogólny rodzaj. Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje cery. Są to:cera sucha, tłusta oraz mieszana. Istnieją specjalne podkłady do twarzy dostosowujące się do każdej z nich, ale zanim po któryś z nich sięgniemy, koniecznie uprzednio sprawdźmy jego kolor. Kolorowe kosmetyki występują często w różnych tonacjach. Najczęściej otrzymujemy ich kilka albo kilkanaście do wyboru, więc każdemu kolorowi musimy przyjrzeć się z bliska, a następnie wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej skóry. Teraz powinnaś przetestować wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednak na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnyśmy go sprawdzać na skórze dłoni. Jeśli wszelako już musimy to zrobić, ponieważ udałyśmy się do drogerii w nałożonym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, żeby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Nader dobrze jest weryfikować podkład przez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy sprawdzimy, czy harmonizuje on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom barwy podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to istotny błąd.

Istnieją także pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych mogą skutecznie radzić sobie z ukrywaniem małych i dużych przebarwień. Najczęściej mają one żółtą tonację. Świetnie maskują zaczerwienienia i inne przebarwienia. Gdy takich niedoskonałości mamy niemało na twarzy, wystrzegajmy się podkładów o różowym zabarwieniu, gdyż one jedynie zaakcentują defekty naszej cery.

Makijaż brwi – wskazówki

Makijaż brwi stanowi dla ciebie nieznany rejon  i sądzisz, że absolutnie nie nauczysz się go prawidłowo robić? Miast od razu zakładać własną porażkę, zacznij próbować, bo to właśnie praktyka czyni specjalistę. A ów rodzaj makijażu jedynie na pierwszy rzut oka wygląda na skomplikowany. W rzeczywistości, gdy już opanujesz określone podstawy, będziesz w stanie pomalować swoje brwi w ciągu jedynie kilku minut – i to choćby w czasie podróży pociągiem do pracy.

Daruj sobie wszelako nieco czasu na te ćwiczenia. Jeśli trzymasz pomadę bądź cień do brwi pierwszy raz w życiu, nie powinnaś raczej wykonywać sobie nimi makijażu, jeśli za kilka minut musisz wyjść do pracy bądź na uczelnię. Wyselekcjonuj sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wówczas usiądź na spokojnie przed lustrem i oceń, jak w ogóle wyglądają twoje brwi, kiedy są pomalowane. Musisz nauczyć się zaznaczać ich naturalny kształt i ogólny wygląd. Jeżeli uda ci się właściwie pomalować brwi, obrys twojej twarzy z razu ulegnie poprawie, natomiast spojrzenie nabierze wyrazistej głębi.

Istnieją przeróżne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – wszakże zanim zabierzesz się za nabywanie i próbowanie tych wszystkich wyrobów, winnaś sięgnąć raczej po podstawowe akcesorium, jakim jest typowa prosta szczoteczka do brwi. Rozpocznij ją po prostu ujarzmiać. Na malowanie nadejdzie jeszcze czas, natomiast na początku spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je codziennie czesać. Możesz też nakładać na nie niedużą ilość specjalnego żelu lub pospolitej wazeliny i dopiero wówczas zaczesywać je w stronę ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast kierować ku górze. Dzięki temu zyskają one bardziej naturalny wygląd.

Metod malowania brwi jest natomiast tak dużo. Ciężko stwierdzić, która z nich byłaby dla ciebie najlepsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu przetestować na sobie i zobaczyć, która technika jest dla ciebie najodpowiedniejsza. Sprawdź również rozmaite kosmetyki do brwi i nie ograniczaj się wyłącznie do tradycyjnej kredki. Przypuszczalnie znacznie lepszy efekt osiągniesz w momencie, jak pokryjesz włoski pomadą w ciemniejszym kolorze.

https://www.makijaz.info.pl/trening-wima-hofa-cwiczenia-pompki-i-plan-treningu/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.